Jak zaczęła się psychoanalityczna terapia par w Tavistock Relationships?

Londyńska klinika Tavistock Relationships, źródło naszej nieustającej inspiracji, obchodziła w 2018 roku 70-lecie powstania.

Jej historię w 1948 rozpoczęła Enid Eicholtz (później Balint) od “małego projektu” skierowanego do par. Mężowie i żony, którzy w powojennym okresie borykali się z bagażem lat spędzonych oddzielnie, z samotnością i zdradami, mogli przyjść i porozmawiać o swoich trudnościach z konsultantką. Zapotrzebowanie na pomoc okazało się tak duże, że szybko dołączyli kolejni specjaliści z renomowanej Tavistock Clinic: Michael Balint, Donald Winnicott, John Bowlby, a projekt zamienił się w Tavistock Institute of Marital Studies.

W nawiązaniu do tematu IV Konferencji, jej powstanie moglibyśmy rozumieć jako twórczą odpowiedź na ból rodzin, które ucierpiały w wyniku II Wojny Światowej. W takim właśnie kontekście narodziła się psychoanalityczna terapia par.
Wszyscy brytyjscy prelegenci naszych konferencji związani są z Tavistock Relationships. O jej historii w załączonym krótkim materiale mówi prof. Brett Kahr, prelegent IV Konferencji.
Organizatorzy:

                                                     

Content | Menu | Access panel