VI Konferencja

 

Kocham ciebie czy siebie?
O narcyzmie w parze i rodzinie

W tytułowym pytaniu „kocham ciebie czy siebie?” pytamy o miłość do siebie i miłość do Innego: innej dorosłej osoby czy dziecka. Czy kocham w samotności, tylko siebie czy też mogę tym uczuciem obdarzać innych i czy jest ono odwzajemniane? Czy ta miłość rozwija mnie, parę, rodzinę czy też ogranicza i staje się źródłem cierpienia? Czy mówimy o narcyzmie życia czy narcyzmie śmierci?

Do wspólnej dyskusji o tym jak głębiej rozumieć narcystyczną dynamikę w parze i rodzinie zaprosiliśmy w tym roku:

  • Stanleya Ruszczynskiego, który jest specjalistą w temacie narcyzmu i opowie nam o rozwojowych oraz psychoanalitycznych teoriach. Stan podzieli się z nami swoim bogatym doświadczeniem w pracy z parami, w których widoczna jest taka problematyka.
  • Dr Cezarego Żechowskiego, Karolinę Krzysik-Klemanów oraz Martynę Pietraszak, którzy zespołowo pracują z parami oraz rodzinami i w swoim wystąpieniu skupią się na dynamice narcystycznej w rodzinie nastolatka
  • Maję Tuszewską – analityczkę grupową oraz psychoterapeutkę psychoanalityczną pracującą z parami i rodzinami. Maja przedstawi materiał kliniczny z pracy z parą, w której dominującym wątkiem jest problematyka narcystyczna.

Spotkamy się w formule hybrydowej tj. na żywo w Warszawie i online na Platformie Zoom. Na wspólne spotkanie na żywo zapraszamy tylko osoby posiadające aktualne szczepienie przeciwko Covid-19. 

Dokładny adres konferencji podamy w najbliższym czasie – szukamy jeszcze najlepszej dla nas lokalizacji. Można już się rejestrować – serdecznie zapraszamy! Szczegółowy program poniżej:

Program konferencji

9.45- 10.00

Rejestracja

10.00 – 11.30 “Tak blisko a jednak tak daleko” Stanley Ruszczynski
11.30 – 12.00

przerwa kawowa

12.00- 13.30 “Narcyzm życia, narcyzm śmierci – praca z adolescentem i jego rodziną” Cezary Żechowski, Karolina Krzysik-Klemanów, Martyna Pietraszek
13.30-14.30

przerwa obiadowa

14.30- 16.30 Prezentacja materiału klinicznego – Maja Tuszewska
16:30

zakończenie

Organizatorzy:

                                                     

Content | Menu | Access panel