Stanley Ruszczynski

Stanley Ruszczynski jest psychoanalitykiem i psychoanalitycznym terapeutą par, prowadzi praktykę prywatną. Od 1997 do przejścia na emeryturę w 2021 był psychoterapeutą dorosłych w Portman Clinic, która zajmuje się psychoterapią sprawców przestępstw i jest częścią Tavistock and Portman NHS Foundation Trust (pracował tam w latach 1997-2019, w tym na stanowisku dyrektora klinicznego w latach 2005-2016). Był również starszym specjalistą w Tavistock Relationships (w latach 1979-1997, w tym dyrektorem w latach: 1987-1993).

Jest nauczycielem oraz konsultantem w różnych organizacjach, autorem licznych publikacji oraz redaktorem pięciu książek w tym “Psychoterapii par” oraz “Intruzywności i bliskości w parze” napisanej razem z Jamsem Fisherem („Psychoterapia Par” wydana została w Polsce przez Wydawnictwo Ingenium w 2012 roku.)

Od 2013 roku razem z Mary Morgan regularnie odwiedza Warszawę, a od niedawna Poznań gdzie prowadzi teoretyczne i kliniczne seminaria poświęcone psychoanalitycznej pracy z parami.

W związku z ogromnymi zasługami na rzecz rozwoju naszego środowiska razem z Mary Morgan, Stanley Ruszczynski otrzymał honorowe członkostwo w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej, które w 2020 roku powołało Sekcję Psychoterapii Par i Rodzin.

Podczas VII Konferencji będzie naszym honorowym gościem i zabierze głos w części klinicznej.

Organizatorzy:

                                                     

Content | Menu | Access panel